Spoiler Alert

We laten je deze pagina zien om niet direct te onthullen wie er afgevallen is.

Ga door naar de siteBekijk laatste aflevering
AVROTROS

Dagboek van de eerste afvaller

    S26 - Afl. 1
    28 feb 2026

Lieve allemaal,Dit was mijn droom! Echt, jarenlang keek ik naar Wie is de Mol? en dacht: Misschien sta ik daar ooit wel. 

In een ver land, midden in het spel, met dat zenuwslopende muziekje in mijn hoofd. En nu stond ik er! In Tanzania, met de zon op mijn gezicht en mijn hart in mijn keel.

En misschien is dat wel het meest confronterende van alles: precies dát waar ik het meest bang voor was, is gebeurd. Vanaf het moment dat ik wist dat ik mee mocht doen, spookte één gedachte door mijn hoofd: als ik er maar niet als eerste uitga. Ik wilde het spel voelen, erin groeien, mezelf bewijzen. Het is pijnlijk, maar misschien zit daar ook iets leerzaams in. Blijkbaar raakt het me zo, omdat ik het zó graag wilde.

Ik zag het scherm rood kleuren en voelde mijn maag letterlijk naar beneden zakken. Alles in mij riep: nee, dit klopt niet… NEE, nee…! Ik heb gespreid en was me erg bewust van het risico op tunnelvisie. Maar die test… mijn handen trilden. Mijn hoofd ging alle kanten op. Zenuwen op maximaal. En met dat scherm voor je, voelt elke vraag als een mijnenveld. Heb ik toch te veel naar de groep gekeken? Te veel bezig geweest met de details en te weinig uitgezoomd? Was ik meer psycholoog dan kandidaat?

En dan dat moment dat je mee moet lopen met Rik. Geen uitgebreid afscheid van de groep, geen laatste knuffels, geen tot straks… Gewoon klaar. Alsof je midden in een droom wordt wakker geschud.

Wat het extra rauw maakt: mijn kids, dit was ook een beetje hun avontuur. Ze waren zó trots dat mama mee mocht doen. Het idee dat ze me niet wekenlang konden zien strijden en misschien wel terecht teleurgesteld zijn, dreunde mijn hoofd binnen. Alleen daarom al heb ik er echt om gehuild, meer dan ik had verwacht.

Ik wilde de groep niet al missen! Wat hadden we in die korte tijd al veel lol gehad, van geweldige oneliners tot met z’n allen het deuntje van de Mol neuriën tot de crew gek van ons werd. De spanning in de busjes, die unieke mix van competitie en verbondenheid die je nergens anders vindt. In een paar dagen ontstaat er iets wat je niet kunt uitleggen aan mensen die er niet bij waren. En dat alles op 1 van de meest betoverende plekken op aarde. Ben toch eigenlijk best een bofkont, hoe dan ook.

Waar ga ik dan naartoe, hoe nu verder? Geen idee, en eerlijk gezegd wil ik daar op dit moment ook nog even niet over nadenken. Eerst dit maar even voelen. De teleurstelling, het gemis, een gek soort liefdesverdriet. Maar onder dit alles zit ook iets anders: dankbaarheid. Het gevoel dat ik daar mocht staan, pakt niemand me ooit meer af.

Liefs Eveline

Meer aflevering 1

AVROTROS

De olifant van Tanzania

€3000
    28 feb 2026
AVROTROS

Lodge game

€1500
    28 feb 2026
AVROTROS

Jij bent… de Mol

€0
    28 feb 2026
AVROTROS

Moltalk aflevering 1

    28 feb 2026
AVROTROS

Aflevering 1 | In het duister tasten

    26 feb 2026
AVROTROS

Stel je vraag aan de eerste afvaller

    23 feb 2026
AVROTROS

Stijn de Vries op bezoek bij Mol-fans!

    17 feb 2026
AVROTROS

Molboekje 2026

    09 feb 2026
AVROTROS

De verdenkingen kunnen weer beginnen!

    09 feb 2026
AVROTROS

App uitleg

Alles wat je moet weten over de Wie is de Mol? app.

AVROTROS

Abonneer je op de nieuwsbrief

Ben als eerste op de hoogte van al het nieuws over Wie is de Mol?. 

Dankzij jou kunnen we dit programma blijven maken!

Steun AVROTROS

Zaterdag om 20:30 uur op NPO 1

  • Info
  • Disclaimer
  • Privacy statement
  • Cookies